Logo firmy Standmar - odpadkové koše
Nacházíte se zde: standmar.cz/třídění odpadu

Třídění odpadu, návod i produkty


Jak na třídění odpadu?

Shodneme se na tom, že si všichni přejeme žít v zeleném prostředí (dýchat čistý vzduch, pít čistou vodu), bohužel ne všichni si uvědomujeme, že každá lidská činnost produkuje odpad, který se neustále hromadí. Níže můžete nalézt pár tipů a postupů při třídění odpadu.

 

Menu vlevo "Koše na tříděný odpad" naleznete např. produkty níže:

 

Nejprodávanější:
Třídění odpadu - trojkoš tašky na třídění odpadu tašky na třídění odpadu
od 1549,- Kč s DPH od 2099,- Kč s DPH za set 4 nádob od 179,- Kč s DPH
       
Třídění odpadu - sestava Třídění odpadu - sestava Třídění odpadu - sestava Třídění odpadu - sestava
od 1649,- Kč s DPH od 1699,- s DPH od 1249,- Kč s DPH od 719,- Kč s DPH

 

 

 

Barevné odlišení kontejnerů na tříděný odpad

Aby bylo třídění odpadů jednodušší, zvolilo se barevné odlišení pro různé typy odpadů. V současné době se používají na PAPÍR, PLAST a SKLO, ve větších městech jsou pak navíc kontejnery např. na ELEKTROODPAD, NÁPOJOVÉ KARTONY, BIOODPAD a TEXTIL

 

PAPÍR - modrý kontejner  
  Odpadkové plastové  pytle
ANO: Vhodit sem můžeme například časopisy, noviny, sešity, krabice, papírové obaly, cokoliv z lepenky, nebo knihy. Obálky s fóliovými okénky sem můžete také vhazovat, Nevadí ani papír s kancelářskými sponkami. Zpracovatelé si s nimi umí poradit. Bublinkové obálky vhazujeme pouze bez plastového vnitřku!
 
NE: Do modrého kontejneru nepatří celé svazky knih (vhazovat pouze bez vazby, ve větším počtu patří na sběrný dvůr), uhlový, mastný nebo jakkoliv znečištěný papír. Tyto materiály nelze už nadále recyklovat. Pozor, použité dětské pleny opravdu nepatří do kontejneru na papír, ale do popelnice!

 

 

PLASTY - žlutý kontejner  
plasty obvykle zabírají v popelnicích nejvíce místa ze všech odpadů – je důležité jejich sešlápnutí či zmáčknutí před vyhozením. V některých městech/obcích se do kontejnerů mohou vhazovat také nápojové kartony. Záleží ale na možnostech jednotlivých třídících linek měst, takže je třeba sledovat nálepky na jednotlivých kontejnerech. Odpadkové plastové  pytle
 
ANO: Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů. Pěnový polystyren sem vhazujeme v menších kusech.
 
NE: Naopak sem nepatří mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky.

 

 

SKLO - zelené kontejnery  
vhazuje se do zeleného nebo bílého kontejneru. Pokud jsou k dispozici oba, je důležité třídění i podle barev: Barevné do zeleného, čiré do bílého. Pokud máte kontejner na sklo jen jeden, pak do něj dávejte sklo bez ohledu na barvu. Odpadkové plastové  pytle
 
ANO: Do zeleného kontejneru můžeme vhazovat barevné sklo, například lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů. Vhodit do zeleného kontejneru můžete také tabulové sklo z oken a ze dveří. Do bílého kontejneru vhazujte sklo čiré, tedy sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin a rozbité skleničky.
 
NE: Do těchto nádob nepatří keramika a porcelán. Nepatří sem ani autosklo, zrcadla nebo třeba drátované sklo, zlacená a pokovená skla. Vratné zálohované sklo vracejte zpět do obchodu.

 

NÁPOJOVÉ KARTONY - oranžová  
jedná se např. o krabice na mléko nebo víno. Vhazují se do kontejnerů různých barev a tvarů, ale vždy označených oranžovou nálepkou - případně do oranžových pytlů. Záleží na tom, jak má obec systém sběru nápojových kartonů nastavený. Odpadkové plastové  pytle
 
ANO: Pokud najdete oranžovou nálepku, pak sem patří krabice od džusů, vína, mléka a mléčných výrobků, které je potřeba před vhozením do kontejneru řádně sešlápnout.
 
NE: Nepatří sem „měkké" sáčky, například od kávy a různých potravin v prášku. Neodhazujte sem ani nápojové kartony obsahující zbytky nápojů a potravin.

 

Ještě více informací: http://www.jaktridit.cz/cz/rady-a-tipy/otazky-a-odpovedi

 


Toť vše o: návod na třídění odpaduVýhody pro Vás:

Doprava zdarma

vše skladem

férové jednáníPotřebujete poradit?
+420 731941570